Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Bună ziua, am avut un autoturism și asigurare la ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Bună ziua, am avut un autoturism și asigurare la Axeria , în ...

Bună ziua, am avut un autoturism și asigurare la Axeria , în aceiași zi cu începerea valabilității poliței rca, am avut un mic incident , tamponand ușor din spate alt autoturism ( asta se petrecea în decembrie).În martie am vândut autoturismul și am solicitat restituire RCA, dar am primit răspuns că este dosar de daună și nu-mi pot restitui banii .Ce pot face d.p.d.v legal?? Mulțumesc anticipat
Nimic. Asa cum v-a raspuns asiguratorul, pe acea polita s-a inregistrat dauna, in consecinta nu sunteti indreptatit pentru restituire prima de asigurare.