Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Notari publici mai au arhiva de acum 20ani? Acum 20 de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Notari publici mai au arhiva de acum 20ani? Acum 20 de ani am ...

Notari publici mai au arhiva de acum 20ani? Acum 20 de ani am semnat pentru ieșirea din indiviziune a unui vecin în care el a semnat și pentru mine acum când sa ies și eu nu mai vrea sa semneze cică a semnat o data . ..
Ce e de făcut?
Da, notarii pastreaza arhiva iar dupa pensionare sau deces arhiva ajunge la Camera Notarilor Publici.
Depinde. O parte din acte sunt predate periodic la Arhivele Statului sau sunt date la topit, pentru a face loc altora.