Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Am si eu nevoie de ajutor cu o situatie.!! ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Am si eu nevoie de ajutor cu o situatie.!! Am moștenit ...

Buna ziua,! Am si eu nevoie de ajutor cu o situatie.!!
Am moștenit de la tata niste masini sucesiuna sa finalizat cand eram eu minora , mam mea a facut demersurile . eu nu am folosit masinile vechi (rable) . eu nu am permis si mi-a venit impozit de plata de akm 10 ani cand traia tatal meu . cum pot scapa de acest impozit ?
Buna ziua, impozitele despre care vorbiti nu se sting prin decesul contribuabilului ci se preiau de mostenitori, fara relevanta daca aveti/nu permis sau daca folositi sau nu autoturismele. Trebuie verificat daca nu cumva sunt prescrise.