Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... dreptul muncii - drept contencios administrativ
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

dreptul muncii - drept contencios administrativ

Vă rog frumos dacă puteți să mă ajutați cu un răspuns.O colegă, profesor în preuniversitar, secretar C.A., este acuzată că nu are un scris lizibil și este chemată în comisia de disciplină.Pe ce articole ar putea să-și susțină cauza, având în vedere că așa este scrisul ei, nu a scris cu intenție altfel.Vă mulțumesc din suflet pentru orice răspuns.
In Regulamentul intern este mentionata ca fiind abatere disciplinara situatia descrisa de dvs.?