Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... ANAF- Declaratie unica
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

ANAF- Declaratie unica

Buna ziua,
Am inchiriat un spatiu comercial si din acest an, am inteles urmatoarea speta.
Chiriasul plateste impozitul aferent chiriei. Mai depun eu ca si proprietar declaratia Unica?
Eu sunt angajat si CASS se retine de catre angajator.
Multumesc
mbondor, utilizator
Mai depuneti doar daca se depaseste plafonul de 6 salarii din chirie si doar pt CASS bifati in Declaratia unica. Daca nu aveti peste 6 salarii nu mai depuneti deloc .