Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna seara! Matusa a mea a fost lovita pe trecerea de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna seara! Matusa a mea a fost lovita pe trecerea de pietoni, ...

Buna seara! Matusa a mea a fost lovita pe trecerea de pietoni, ulterior ajungand la spital cu ambulanta. La fata locului a fost politia si s a constatat accidentul auto. Aceasta are un picior in gips, si nevoie de operatie la aceasta. Soferul care a accidentat o era atent pe telefon in momentul producerii accidentului. Ce pasi trebuie sa urmeze pentru a cere despagubiri morale si materiale?
Insanatosire grabnica matusei.
Primul pas important sa angajeze un avocat specializat, de restul se ocupa dansul.
Evitati firmele de despagubiri si avocatii care pe langa contractul tipizat mai au si anexe cu clauze abuzive!