Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună seara! Sotul meu a introdus divortul la ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună seara! Sotul meu a introdus divortul la judecatorie. Dacă ...

Bună seara!
Sotul meu a introdus divortul la judecatorie. Dacă eu nu vreau sa divortez de el, ce se intampla? Mentionez , ca avem un copil minor.! Multumesc!
Divortul se va pronunta impotriva vointei dvs.
Legea nu impune dragostea cu forta.
Aceasta teorie cu nu am barbat/,soție de lăsat nu funcționează în justiție.Daca dorește sa divorțeze va divorța fără nici o problema..Important este ca dvs sa va apărați,sa solicitați pensia de întreținere pt copil,etcetc.Daca nu va prezentati nu ingreunati cu nimic procesul ...
Mulțumesc!