Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna seara am si eu o intrebare daca sotului meu ia ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna seara am si eu o intrebare daca sotului meu ia fost luat ...

Buna seara am si eu o intrebare daca sotului meu ia fost luat permisul si dumunica pe 28 ii expira dovada poate sa mai faca contestatie pe 29 adica in a 16zi?
Împotriva procesului-verbal de constatare a contravenției și de aplicare a sancțiunii se poate face plângere în termen de 15 zile de la data înmânării sau comunicării acestuia.

Data de împlinire a termenului pentru contestatie este luni, 29 aprilie 2024.