Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bănuiesc un abuz verbal și fizic a unui părinte ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bănuiesc un abuz verbal și fizic a unui părinte împotriva ...

Bănuiesc un abuz verbal și fizic a unui părinte împotriva celuilalt. Cum trebuie să acționeze cel abuzat?

Sa cheme politia când se întâmplă, sa se separe , sa dea divort după caz ca detalii nu ati dat.
Dacă vorbiți de parintii dvs si sunt un varsta și acuzatul nu se piate apara, puteti face dvs plangere la dgaspc sa verifice.
gi-jane2, moderator