avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 250 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bănuiesc un abuz verbal și fizic a unui părinte ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bănuiesc un abuz verbal și fizic a unui părinte împotriva ...

Bănuiesc un abuz verbal și fizic a unui părinte împotriva celuilalt. Cum trebuie să acționeze cel abuzat?

Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 17:36, 6 Mai 2024
Sa cheme politia când se întâmplă, sa se separe , sa dea divort după caz ca detalii nu ati dat.
Dacă vorbiți de parintii dvs si sunt un varsta și acuzatul nu se piate apara, puteti face dvs plangere la dgaspc sa verifice.
Ultima modificare: Luni, 6 Mai 2024
gi-jane2, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort si custodie mirel1987 mirel1987 Buna Ziua! Ma numesc Simona, am 27 de ani. casatorita. Avem o fetita impreuna in varsta de 3 anisori. de ceva timp nu ma mai pot intelege cu sotul, este ... (vezi toată discuția)
Art 379 - etape, urmari globalt globalt Buna ziua, In cazul in care eu, ca si tata, depun o plangere penala impotriva mamei pentru retinerea copilului nostru, fara acordul meu, ce se intampla? A ... (vezi toată discuția)
Bani furati in cuplu mirunaddd mirunaddd Am vandut un apartament impreuna cu sotul, banii au intrat in banca, intr-un cont pe numele meu. Ulterior am creat 4 depozite pe numele meu, al sotului, al ... (vezi toată discuția)