Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua. Tatăl meu a luat un apartament în timpul ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua. Tatăl meu a luat un apartament în timpul divorțului ...

Bună ziua. Tatăl meu a luat un apartament în timpul divorțului cu mama și a făcut act de vanzare cumpărare cu mine,el fiind stăpân cât trăiește iar după decesul lui eu devenind stăpâna. Acum s a recasatorit cu o femeie ce nu are copii. Dacă tatăl moare în timpul căsătoriei cu actuala, actuala lui are drept la locuinta mea ce devin stăpâna ?
Daca dvs sunteti stapana :))), nu, nu are drept .