avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 802 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua. Tatăl meu a luat un apartament în timpul ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua. Tatăl meu a luat un apartament în timpul divorțului ...

Bună ziua. Tatăl meu a luat un apartament în timpul divorțului cu mama și a făcut act de vanzare cumpărare cu mine,el fiind stăpân cât trăiește iar după decesul lui eu devenind stăpâna. Acum s a recasatorit cu o femeie ce nu are copii. Dacă tatăl moare în timpul căsătoriei cu actuala, actuala lui are drept la locuinta mea ce devin stăpâna ?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 15:54, 7 Mai 2024
Daca dvs sunteti stapana :))), nu, nu are drept .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mostenire cu probleme?! raluca186 raluca186 Ca tot omul si eu am avut 2 parintii; intre timp ei au divortat iar tatal meu s a recasatorit cu o tanti ft abila si ochii dupa banii fosta secretara in ... (vezi toată discuția)
Mostenire bogosianu bogosianu În anul 1980 parintii mei obtine un apartament de la stat,in fapt parintii erau despartiti,in drept au divortat in 1995,ca tatal meu sa poata cumpara ... (vezi toată discuția)
Mostenire carp florin carp florin tatal meu are o casa in care este mostenirea lui si este unicul mostenitor ,fiind recasatorit dar nu este mama mea as vrea sa stiu daca as putea sa -mi devina ... (vezi toată discuția)