Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua. Decizia de incadrare in handicap a ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua. Decizia de incadrare in handicap a copilului a fost ...

Bună ziua. Decizia de incadrare in handicap a copilului a fost în 14 09...stiu ca se depun actele cu 60 zile inainte de expirarea certificatului ..urmând ca în 07.07 sa fie depuse actele pt comisie. Am văzut ca în 07.07 pica duminica. Se vor putea depune actele în 08.07 fiind zi lucrătoare sau în 05.07?
Buna ziua!
Cel mai bine le depuneti in data de 5.Nu se stie ce se intampla daca intarziati chiar si cu o zi.
Potrivit legislatiei, dacă ultima zi a termenului este o zi nelucrătoare, termenul se consideră împlinit la sfârşitul primei zile lucrătoare care îi urmează. Asadar, actele se pot depune si in data de 08.07.