avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 519 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Noul Cod al muncii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Noul Cod al muncii

Buna ziua!
Ce parere aveti despre noile reglementari din Codul muncii?
Eu inca-mi bat capul cu el...trebuie sa fac un cim cu timp partial (4 h x 5 zile) si inca nu reusesc sa-mi dau seama care-s modifcarile... :stunned:
:help:Daca aveti unul deja intocmit...v-as multumi pt sursa de inspiratie...
Cel mai recent răspuns: Angela D , Consultant resurse umane 21:32, 4 Februarie 2010
Sunt in aer...am vorbit la ITm si-mi spun ca s-au modificat atat de multe ca nu-mi pot spune nici ei, cel mai bine sa cumpar noul cod...mi se spune...
Oricum, multam pt raspunsuri.
Ma mai documentez si postez.
Cu bine,
Dana State
Nu mai posta (acest subiect), ai citit bine dar ai interpretat gresit:
"cel tarziu in ziua lucratoare anterioara inceperii activitatii"

cel tarziu cu o zi inainte de inceperea activitatii de catre salariat. Ex.: maine incepe activitatetea, cel tarziu pana azi trebuia trimis reg.electronic.
Ultima modificare: Joi, 4 Februarie 2010
ContSters42179, utilizator
Eu...i-mi cer scuze daca am creeat nelamuriri, nu asta a fost intentia mea! Si eu am fost informata gresit...
Va multumesc tuturor pt raspunsuri.:vishenka:
Cu stima,
D.
dana state a scris:

Eu...i-mi cer scuze daca am creeat nelamuriri, nu asta a fost intentia mea! Si eu am fost informata gresit...
Va multumesc tuturor pt raspunsuri.:vishenka:
Cu stima,
D.


ce poate sa faca si i.t.m.-ul !!!

=D>
dana state a scris:

Eu...i-mi cer scuze daca am creeat nelamuriri, nu asta a fost intentia mea! Si eu am fost informata gresit...
Va multumesc tuturor pt raspunsuri.:vishenka:
Cu stima,
D.


Nu ati creat nelamuriri,noi cunoastem ceea ce se intampla,dar dvs. nu ati inteles desi vi s-a explicat,in afara faptului ca ne-ati uimit pe toti cu Noul Cod al Muncii.:rtfm: care e tot cel din 2003 si imi este greu sa cred ca v-a spus cineva asta.:hm:

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Transmitere revisal neon butterflies neon butterflies daca cererea de incetare a cim cu acordul partilor este facuta incepand cu data de 30.05.2011, in cat timp trebuie despus revisalul? (vezi toată discuția)
Revisal Geo_2008 Geo_2008 Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema : care sunt tipurile de operatiuni (modificari) referitoare la un contract individual de munca, ce trebuie ... (vezi toată discuția)
Revisal sanctiuni edusa edusa in cat timp trebuie trimise pe revisal deciziile de incetare a contractului de munca sau alte modificari. multumecs (vezi toată discuția)