Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Daca am un salon de infrumusetare intr un loc, am ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Daca am un salon de infrumusetare intr un loc, am contract cu ...

Daca am un salon de infrumusetare intr un nloc, am contract cu salubritatea dar platesc si la asociatie pentru ca sunt in bloc
Salonul functioneaza, gunoiul nu este ridicat de serviciul de salubrizare si facturile au ajuns la 350 lei lunar.
Daca renunt la contractul de salubrizare, care sunt riscurile?
Multumesc
In ce localitate sunteti?
Unele primarii obliga firmele sa aiba contract de ridicare cu firma de salubrizare.
Dar nu pun la dispozitie pubele si nu prea le ridica .Prin urmare firmele ajung sa platesca si la asociatia de proprietari care le baga mai multe persoane intrucat pe acolo se plimba foarte multe persoane (lucru corect) si asa scapa de gunoi.