avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 830 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Daca am un salon de infrumusetare intr un loc, am ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Daca am un salon de infrumusetare intr un loc, am contract cu ...

Daca am un salon de infrumusetare intr un nloc, am contract cu salubritatea dar platesc si la asociatie pentru ca sunt in bloc
Salonul functioneaza, gunoiul nu este ridicat de serviciul de salubrizare si facturile au ajuns la 350 lei lunar.
Daca renunt la contractul de salubrizare, care sunt riscurile?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: w_v_w_v , utilizator 23:03, 29 Mai 2024
In ce localitate sunteti?
Unele primarii obliga firmele sa aiba contract de ridicare cu firma de salubrizare.
Dar nu pun la dispozitie pubele si nu prea le ridica .Prin urmare firmele ajung sa platesca si la asociatia de proprietari care le baga mai multe persoane intrucat pe acolo se plimba foarte multe persoane (lucru corect) si asa scapa de gunoi.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract cu firma de salubrizare ataela1 ataela1 Va rog sa-mi spuneti care este cadrul legal care obliga un salon de infrumusetare sa aibe contract cu o firma de salubrizare. Salonul are Autorizatie de ... (vezi toată discuția)
Plata gunoiului IonPopescu-B IonPopescu-B Buna ziua. Vă rog,să-mi spuneti dacă este corect (legal) ca,pentru plata gunoiului,în orasul Tg-Jiu, pretul să fie stabilit de Consiliul Local,pentru o ... (vezi toată discuția)
Cheltuieli comune asociatie doar_eumike doar_eumike e normal ca in lista de intretinere sa apara la cheltuilei comune - si taxa pe gunoi- al magazinelor de la parterul blocului? noi avem 4 magazine dintre ... (vezi toată discuția)