Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... renuntare concediu postnatal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

renuntare concediu postnatal

Am nascut acum 9 luni si intre timp am gasit un loc de munca mai bine platit, vreau sa renunt la concediul postnatal si , daca ma poate ajuta cineva cu informatii ajutatoare, as dori sa stiu care sunt coditiile pe care trebuie sa le indeplinesc sau daca mai e valabila suma de 100 ron ?
In timpul concediului postnatal erai angajata la o soc? Daca da, trebuie sa-ti faci cerere de revenire si respectiv de incetare la soc la care este angajanta in prezent, si apoi sa te angajezi cu un nou contract de munca
da am fost angajata si am facut cererea de revenire si renuntare la fostul loc de munca dar... urmatorii pasi nu-i mai stiu cum renunt la ajutorul de 600 ron de la stat? sau acesta se opreste de la sine renuntand la concediul postnatal si anuntand la camera de munca este suficient sau trebuie sa fac dosar si sa merg la primaria de care apartin?