Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... drept proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

drept proprietate

Ca urmare a unei sentinte definitive si irevocabile, Comisia Locala de aplicare a Legii 18/1991, a fost obligata sa ma puna in posesie cu o suprafata de teren cu vegetatie forestiera. Din 2006 si pana in prezent, aceasta comisie refuza sa puna in aplicare aceasta sentinta. Ce trebuie sa fac? Va multumesc
Puteti sa faceti o cerere catre primarie solicitand executarea, asteptati 30 zile de la inregistrarea cererii si daca nu se intampla nimic sau va dau un raspuns negativ va adresati instantei solicitand obligarea primariei la punerea in posesie cu plata de daune cominatorii pe zi de intarziere si daune materiale si morale pentru intarziere.