Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna ziua Am o poprire pe card și în contul meu s a ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna ziua Am o poprire pe card și în contul meu s a virat banii ...

Buna ziua
Am o poprire pe card și în contul meu s a virat banii altei persoane pot debloca acei bani pentru a înapoia banii omului cu dovada că într adevăr sunt banii lui?

Romina@1 a scris:

Da dar pe mine nu m au anunțat nici măcar telefonic și nici prin poștă că am o poprire pe card nu am știut

Aveti o poprire pe cont, nu pe card. In mod uzual exista modalitati de instiintare prin sms-uri sau in aplicatiile bancii. Daca nu cunosteati despre poprire, termenul de 15 zile curge de la data cand ati aflat. Repet: mergeti in instanta, vorbiti cu un avocat daca doriti o sansa la deblocarea sumei.