avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 972 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua! Decizia de apel, s-a dat cu recurs in 30 ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua! Decizia de apel, s-a dat cu recurs in 30 zile. Termenul ...

Buna ziua! Decizia de apel, s-a dat cu recurs in 30 zile. Termenul expirandu-se fara a se face recurs. Vreau sa stiu daca hotararea ramane definitiva si irevocabila si se poate pune in executare s-au se mai poate ataca, si cu ce? Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Lăzăruţiu Lucian , Avocat 18:48, 10 Iunie 2024
Buna seara

E definitiva si se poate pune in executare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Hotarare de divort  Loredana Puscasu Loredana Puscasu am primit hotararea de divort dar nu stabileste nicaieri ca ea este executorie, se stabileste in schimb faptul ca poate fi atacata cu apel in termen de 30 de ... (vezi toată discuția)
Evacuare alexzeciu alexzeciu buna ziua. am obtinut in instanta de apel printre altele. o decizie de evacuare din casa pe care am obtinut o. intrebarea e daca pot incepe demersurile de ... (vezi toată discuția)
Apel ordin de protectie - termen ralu_k79 ralu_k79 Buna seara, Ma puteti sfatui cu privire la termenul legal in care se poate formula apel impotriva unei Hot prin care s-a admis instituirea unui ordin de ... (vezi toată discuția)