Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua. Vreau sa știu dacă pot renunță în a ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua. Vreau sa știu dacă pot renunță în a plăti fondul ...

Bună ziua. Vreau sa știu dacă pot renunță în a plăti fondul de rulment la asociație dar nu doar sa nu îl plătesc și sa fiu trecuta restanțier . Efectiv nu vreau sa îl plătesc pentru ca orice cheltuieli comune oricum ne sunt adăugate la avizier și acolo trebuie sa contribui.
Fondul de rulment este pentru plata facturilor de la utilitati. Factura vine in ianuarie (de ex) pentru consumul din decembrie. Si, in general, tot in inauarie are termen de plata. Administratorul o pune la plata in listele lunii februarie...pana recupereaza banii pentru factura de la proprietari, plateste din fondul de rulment.
Adica, mai pe scurt, trebuie sa achitati suma Fondului de rulment hotarata in AG.
Dar aveti o exprimare in limba romana, de nu am mai vazut asa ceva - vrei sa renunti, dar sa nu-l platesti, dar nici sa fiti trecuta ca restantier, adica curat-murdar...