Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... As dori sa stiu daca se poate ca o societate ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

As dori sa stiu daca se poate ca o societate comerciala sa poata ...

As dori sa stiu daca se poate ca o societate comerciala sa poata primi o donatie constand intr-un teren de la o persoana fizica si ce inseamna acest lucru din punct de vedere fiscal pentru societate. Multumesc.
Raspunsul la prima intrebare este afirmativ, se poate primi donatii de catre o societate de la o persoana fizica. Din punct de vedere fiscal s-ar putea, printre altele, sa fiti obligat sa platiti un impozit.