Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Ce se intampla cu o firma in momentul cand imobilul in ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Ce se intampla cu o firma in momentul cand imobilul in care isi are sediul social este vandut?

Cat timp mai poate functiona cu acel sediu in acte?
La adresa respectiva este doar sediu social, in acte, deci nu se desfasoara activitate acolo.Este incheiat contract comodat pe 5 ani, cu titlu gratuit.
noul proprietar poate face o cerere la registrul comertului prin care sa solicite radierea sediului social de la adresa proprietatii sale.
act aditional cu alt sediu social
Poti functiona acolo pana la finele contractului de inchiriere sau comodat , ce a fost inscris la ORCB-)