Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua, Am lucrat la COS Targoviste care a predat ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua, Am lucrat la COS Targoviste care a predat arhiva la ...

Buna ziua,
Am lucrat la COS Targoviste care a predat arhiva la firma ARHISERV Ploiesti (ultima la care a ajuns) la care am facut cerere pt. eliberare adeverinta pentru salarii brute confom anexei nr. 6 din noua lege a pensiilor.
Cererea trimisa in luna februarie 2024. Am si platit taxa ceruta tot in perioada respectiva.
De atunci nu mai raspund la email sau telefon decat foarte greu si doar cu promisiuni (sapatamana viitoare).
Ce pot sa fac ca sa obtin adeverintele? Dat in judecata? Unde?
daca nu sunt capabila sa faca adeverintele ce pot face?
Multumesc
Puteti sesiza ITM Prahova.
Si daca fac sesizare o sa primesc adeverinta cu salarii brute?
Am o adeverinta obtinuta anterior numai cu salariile brute (fara a fi defalcate ca in anexa 6).
O pot lua in considerare la casa de pensii?
Petre Cristin, utilizator
Daca nu corespunde cu Anexa 6, nu cred ca va fi luata in considerare.

Posibil in urma sesizarii sa va fie eliberata acea adeverinta.
Cornel Vasile, Consilier juridic