Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Bună ziua! Am avut un abonament la o companie de ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Bună ziua! Am avut un abonament la o companie de telefonie și ...

Bună ziua! Am avut un abonament la o companie de telefonie și am solicitat rezilierea contractului, deoarece nu beneficiam de serviciile lor în zona în care locuiesc. Am înapoiat și echipamentul, dar ei tot mi-au mai emis câteva facturi, pe care nu le-am plătit, pentru că nu beneficiam de serviciile lor, datorie pe care au vândut-o unei firme de recuperatori. Facturile sunt din anii 2016-2017. Aș putea formula o cerere de chemare în judecată prin care să solicit instanței să constate că datoria mea s-a prescris? Mulțumesc frumos!
nu avetyi niciun interes, faceti asta cand si daca va dau in judecata