avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 743 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Astazi am verificat datele din carnetul de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Astazi am verificat datele din carnetul de munca pentru ...

Buna ziua,

Astazi am verificat datele din carnetul de munca pentru a incepe demersurile in vederea pensionarii
si am sesizat ca nu figureaza 2 ani (2007 - 2009), perioada in care am fost angajata cu contract de munca.

Rog avizati unde trebuie sa ma adresez pentru obtinerea adeverintei ca am lucrat, iar perioada respectiva sa-mi fie calculata la vechime in vederea depunerii dosarului de pensionare.

Multumesc
Cel mai recent răspuns: DiaA. , utilizator 16:23, 4 Iulie 2024
Va puteti adresa ITM-ului , daca angajatorul este din sectorul privat.

Documente:
- cerere
- copie Ci
- fotocopie carnet de munca
Multumesc pentru raspuns

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum pot intra in posesia adeverinței de vechime in munca? ValentinB ValentinB Cum pot intra in posesia adeverinței de vechime in munca? Menționez ca am fost angajat cu carte de munca o singura data in anul 2009 pentru o perioadă de 3 ... (vezi toată discuția)
Adeverinta vechime in munca babu2015 babu2015 Unde ma pot adresa pentru eliberarea unei adeverinte cu vechimea in munca inaine de 01.01.2011. Am carte de munca dar nu apar decat modificarile de salariu. ... (vezi toată discuția)
Recuperare vechimea in munca adragan964 adragan964 buna ziua,cum as putea sa-mi recuperez anii de vechime cu adeverinte de vechime sau ceva asemanator(cartea de munca mi-a pierdut-o ultimul patron iar firma nu ... (vezi toată discuția)