Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Astazi am verificat datele din carnetul de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Astazi am verificat datele din carnetul de munca pentru ...

Buna ziua,

Astazi am verificat datele din carnetul de munca pentru a incepe demersurile in vederea pensionarii
si am sesizat ca nu figureaza 2 ani (2007 - 2009), perioada in care am fost angajata cu contract de munca.

Rog avizati unde trebuie sa ma adresez pentru obtinerea adeverintei ca am lucrat, iar perioada respectiva sa-mi fie calculata la vechime in vederea depunerii dosarului de pensionare.

Multumesc
Va puteti adresa ITM-ului , daca angajatorul este din sectorul privat.

Documente:
- cerere
- copie Ci
- fotocopie carnet de munca
Multumesc pentru raspuns