Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Se prescrie o amendă de rovinieta,contravenția ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Se prescrie o amendă de rovinieta,contravenția constatată ...

Se prescrie o amendă de rovinieta,contravenția constatată în anul 2012 iar procesul verbal a fost întocmit în anul 2015 fără să primesc procesul verbal la adresa de domiciliu. Acum în anul 2024 primesc execuție silită cu poprire pe pensie . Legal dacă procesul verbal Nu a fost încheiat în termen de șase luni de la data contravenției acesta se prescrie.
Ce trebuie să fac în acest caz
Trebuie sa verificati daca nu a intervenit intreruperea/suspendarea prescriptiei.