avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 715 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... la actele de succesiune mi s-a cerut de notar sa aduc ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

la actele de succesiune mi s-a cerut de notar sa aduc o factură ...

la actele de succesiune mi s-a cerut de notar sa aduc o factură electerică
este corect sau este un abuz mascat.
Doresc un răspuns corect pt a invata .
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 23:33, 8 Iulie 2024
Abuz sa ce?
Nu e obligatoriu, dar legal, notarul poate solicita orice document considera necesar pentru instrumentarea actului.
Cel mai probabil, dorește sa verifice dacă nu există datorii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acte necesare contract vanzare cumparare teren intravilan stoicamarius87 stoicamarius87 Buna ziua, Mai pe scurt, doresc sa achizitionez un teren intravilan intr-o cumuna rurala , teren care a fost achizitionat de catre o societate ... (vezi toată discuția)
Contract inchiriere imobil persoana fizica catre persoana juridica rise rise buna ziua, ma confrunt cu o problema privind reinnoirea unui contract de inchiriere imobil (ca persoana fizica) catre o firma. Sotul a decedat si cei de la ... (vezi toată discuția)
Există vreo reglementare referitoare la actele necesare la dezbaterea succesiunii? notarul nu mi-a cerut certificatul fiscal, prin urmare clădirile nu sunt menționate gianantina gianantina Exista vreo reglementare legală referitoare la actele necesare pentru dezbaterea succesiunii? As avea nevoie doar de temeiul legal, întrucât trebuie sa ... (vezi toată discuția)