Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... la actele de succesiune mi s-a cerut de notar sa aduc ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

la actele de succesiune mi s-a cerut de notar sa aduc o factură ...

la actele de succesiune mi s-a cerut de notar sa aduc o factură electerică
este corect sau este un abuz mascat.
Doresc un răspuns corect pt a invata .
Abuz sa ce?
Nu e obligatoriu, dar legal, notarul poate solicita orice document considera necesar pentru instrumentarea actului.
Cel mai probabil, dorește sa verifice dacă nu există datorii.