avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 717 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună seara ! Am o problema și vreau sa o rezolv.. ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună seara ! Am o problema și vreau sa o rezolv.. Sunt cu un ...

Bună seara !
Am o problema și vreau sa o rezolv..
Sunt cu un bărbat de 4 ani
De ceva timp am fost și suntem despărțit..
Avem doua fetite împreună..
Nu suntem căsătoriți legal..
Neam despărțit de 3 săptămâni ..
În aceste 3 săptămâni nu ma lăsat de loc sa vad fetita ce mare de 3 ani .
Decât ori vroiam sa merg sa o vad ma amintită ca ma bate ..
Eu vreau sa merg sa îmi iau copilul de acolo ..
El are o relație cu altcineva
CUM POT PROCEDA SA IMI POT LUA COPILUL DE ACOLO ?POT MERGE DOAR CU POLITIA SI SAMI IAU COPILUL SAU TREBUIE SA APELEZ LA AVOCAT?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 05:47, 9 Iulie 2024
Apelati la avocat. Trebuie sa va judecati în instanță pt ce tine de copii, sa cereti sa exercitati singura sau impreuna autoritatea parinteasca, sa cereti ca locuinta copiilor sa fie la dvs , sa va plateasca pensie... Depuneti si cerere pe calea ordonanței presedintiale ca locuinta copiilor sa fie la dvs .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acces la copii anette24 anette24 buna asi avea o intrebare eu cu barbatul cu cine am stat nu am fost casatoriti dar avem 2 copilasi si neam despartit,copii sunt la el pt ca sunt pe numele lui ... (vezi toată discuția)
Divort cu copil cu handicap antoneugen antoneugen sotia nu ma lasa s-ami vad copilul pana la hotararea de divort unde pot sa ma adresez. (vezi toată discuția)
Custodie Brontolo Brontolo Am o fata din prima căsătorie. Acum an stat în concubinaj cu altcineva 8 ani .Avem un băiețel împreună. El nu a mai vrut sa stam și cu fata care acum ... (vezi toată discuția)