Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună seara ! Am o problema și vreau sa o rezolv.. ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună seara ! Am o problema și vreau sa o rezolv.. Sunt cu un ...

Bună seara !
Am o problema și vreau sa o rezolv..
Sunt cu un bărbat de 4 ani
De ceva timp am fost și suntem despărțit..
Avem doua fetite împreună..
Nu suntem căsătoriți legal..
Neam despărțit de 3 săptămâni ..
În aceste 3 săptămâni nu ma lăsat de loc sa vad fetita ce mare de 3 ani .
Decât ori vroiam sa merg sa o vad ma amintită ca ma bate ..
Eu vreau sa merg sa îmi iau copilul de acolo ..
El are o relație cu altcineva
CUM POT PROCEDA SA IMI POT LUA COPILUL DE ACOLO ?POT MERGE DOAR CU POLITIA SI SAMI IAU COPILUL SAU TREBUIE SA APELEZ LA AVOCAT?
Apelati la avocat. Trebuie sa va judecati în instanță pt ce tine de copii, sa cereti sa exercitati singura sau impreuna autoritatea parinteasca, sa cereti ca locuinta copiilor sa fie la dvs , sa va plateasca pensie... Depuneti si cerere pe calea ordonanței presedintiale ca locuinta copiilor sa fie la dvs .