Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua, m-ar interesa să știu demersul pentru a ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua, m-ar interesa să știu demersul pentru a dona proprietatea ...

Bună ziua, m-ar interesa să știu demersul pentru a dona proprietatea mea din România către un cetățean belgian, însă vreau să rămân uzufruct viager. Mulțumesc anticipat pentru un eventual răspuns
Nimic deosebit, mergeti cu actele la notar și faceti o programare, spuneți ce doriți și se rezolva.
Trebuie sa aveți cadastru, intabulare, certificat energetic...
gi-jane2, moderator