avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 983 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua, m-ar interesa să știu demersul pentru a ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua, m-ar interesa să știu demersul pentru a dona proprietatea ...

Bună ziua, m-ar interesa să știu demersul pentru a dona proprietatea mea din România către un cetățean belgian, însă vreau să rămân uzufruct viager. Mulțumesc anticipat pentru un eventual răspuns
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 13:21, 9 Iulie 2024
Nimic deosebit, mergeti cu actele la notar și faceti o programare, spuneți ce doriți și se rezolva.
Trebuie sa aveți cadastru, intabulare, certificat energetic...
Ultima modificare: Marți, 9 Iulie 2024
gi-jane2, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua sunt proprietara pe o casa. parintii mei au avut uzufructul ... clahomastreet clahomastreet buna ziua sunt proprietara pe o casa. Parintii mei au avut uzufructul viager pe acea casa si o inchiriaza de ani de zile in numele meu. Niciodata nu am ... (vezi toată discuția)
Calitatea ocpi pasiva Adrian Berdila Adrian Berdila Mi-a fost respinsa plangerea impotriva incheierii de carte funciara deaorece Oficiul de Cadastru şi Publicitate Imobiliară nu are calitate procesuală ... (vezi toată discuția)
In urma dezbaterii succesiunii după tata, am mostenit impreună ... procurorus procurorus In urma dezbaterii succesiunii după tata, am mostenit impreună cu mama si fratele, 2 terenuri extravirale și un apartament, în cote de 2/8 mama și 3/8 ... (vezi toată discuția)