Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Bună! Am o întrebare care probabil va suna ciudat, ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Bună! Am o întrebare care probabil va suna ciudat, dar am zis ...

Bună ziua! Am o întrebare, care probabil va suna ciudat, dar am zis totuși să încerc. Eu am dat examenul de bacalaureat în anul 2016, iar la limba română am luat o notă neașteptat de mică, în contextul în care la simulare am luat peste 9, având aceeași temă la subiectul 3. De teamă, nu am făcut contestație, dar de-a lungul timpului mi-a părut rău, iar acum aș vrea să știu dacă există vreo posibilitate să fac ceva în sensul ăsta. Să cer o recorectare a lucrării.

Mulțumesc.
TinaS1997, utilizator
Buna ziua!
Contestatia trebuia facuta atunci,acum este tarziu.Nu cred ca va mai verifica cineva acum fisa de examinare.
Mergeti totusi si intrebati la liceul unde ati invatat.
Potrivit metodologiei de organizare a examenului de Bacalaureata din 2016, rezultatele au fost afişate pe data de 12 iulie, iar în intervalul 16.00 – 20.00, se putea depune contestaţiile.

Dupa 8 ani de la sustinerea examenului, nu mai exista nici lucrarea dvs ... acestea se păstrează până la sfârșitul anului școlar următor.