Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua,daca sant plecata din tara,administratorul ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua,daca sant plecata din tara,administratorul este obligat ...

Buna ziua,daca sant plecata din tara,administratorul este obligat sa imi transmita Suma de plata la intreținere?Cat pot intarzia cu plata fondului de reparatii?
În principiu nu e obligat, legea spune doar de afișare la avizier. Iar de întârziat la plată, 60 de zile, după aceea pot apărea penalități.