Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună seara ! Am un copil în urma unei relații. ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună seara ! Am un copil în urma unei relații. Tatăl nu a ...

Bună seara ! Am un copil în urma unei relații. Tatăl nu a vrut si nu vrea sa l recunoască . Cum procedez pentru a fi recunoscut copilul ? Dacă el va accepta sa l recunoască de bună voie ce vă trebui sa facă?
Dacă vrea sa il recunoasca da declaratie la starea civilă sau notar, mergeti impreuna .
Dacă nu vrea,il dati in judecata pt stabilirea paternitatii.