avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 744 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Vreau sa stiu daca se poate ataca un ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Vreau sa stiu daca se poate ataca un contract de concesiune ...

Buna ziua! Vreau sa stiu daca se poate ataca un contract de concesiune ,avand in vedere ca terenul concesionat nu imi apartine dar acesta este "lipit" de spatele casei mele.asi vrea sa imi fac geamuri dar nu am cum deoarece pe pamantul concesionat "lipit"de spatele casei mele este ridicata o magazie,practic vederea imi va fi in interiorul acestei magazi.multumesc
Cel mai recent răspuns: Roman.g , utilizator 12:21, 15 Iulie 2024
Mentionez ca terenul concesionat este teren al primariei

Roman.g a scris:

Buna ziua! Vreau sa stiu daca se poate ataca un contract de concesiune ,avand in vedere ca terenul concesionat nu imi apartine dar acesta este "lipit" de spatele casei mele.asi vrea sa imi fac geamuri dar nu am cum deoarece pe pamantul concesionat "lipit"de spatele casei mele este ridicata o magazie,practic vederea imi va fi in interiorul acestei magazi.multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Teren concesionat, cedare concesiune clepo clepo Subiectul este un teren concesionat de primarie unei persoane , sa o numim A. Terenul este concesionat pe o perioada de 49 ani Persoana A mi-a cedat ... (vezi toată discuția)
Concesionare teren agricol si intravilan de la primarie bukinst bukinst In ce conditii se poate concesiona teren agricol in extravilan precum si o parcela de teren intravilan pentru constructia unei case. Trebuie licitatie sau se ... (vezi toată discuția)
Se poate concesiona un pamant in litigiu? ddana ddana Buna ziua, as avea o intrebare.. Daca nu exista o hotarare definitiva si irevocabila un pamant poate fi concesionat? :(( (vezi toată discuția)