Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Suprapunere indemnizație
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Suprapunere indemnizație

Buna ziua. Sunt in cci cu primul copil. Face 2 ani pe 26 octombrie , intre timp am rămas însărcinată cu al doilea copil care se va naște la începutul lui septembrie. Ce acte trebuie pentru stimulentul de suprapunere , cat se da lunar ? Și trebuie depus din nou dosarul pt cei din nou pentru al doilea copil ? Ce acte ar trebui? Multumesc anticipat!
Pe perioada suprapunerii situațiilor, cuantumul indemnizației lunare primite se majorează cu 50% din indemnizația cuvenită, pentru fiecare dintre copii, începând cu cel de-al doilea.
Altfel spus, pe perioada suprapunerii situației, veti primi indemnizatia CCC1 + 50% din aceasta indemnziatiei.

pentru acte intrebati la AJPIS - Agenția județeană pentru plăți și inspecție socială