Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare teren agricol prin notariat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare teren agricol prin notariat

Vreau sa vand teren agricol prin notariat, si nu anuntand la primarie.
E nelegal/ilegal?
Zenonia87, utilizator
Daca terenul este situat in extravilan - NU puteti , nu va permits Legea 17/2014 . Notarul nu va intocmi contractul de vanzare-cumparare fara documentele prevazute de aceasta Lege si care se elibereaza de Primarie , dupa parcurgerea unor etape . Dureaza putin peste 3 luni cu totul obtinerea lor .
CHKa, utilizator