Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua! Poate un cetatean englez sa cumpere teren ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua! Poate un cetatean englez sa cumpere teren in Romania ...

Buna ziua!
Poate un cetatean englez sa cumpere teren in Romania tinand cont ca Marea Britanie nu mai este in Uniunea Europeana?
Exista un acord bilateral intre Romania si Marea Britanie in acest sens?
Multumesc!
Resortisanții britanici nu vor mai putea cumpăra teren în România, decât dacă se încheie un tratat bilateral între Regatul Unit și România în acest sens.

In prezent, nu cunosc sa existe asa ceva.