Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cum pot recupera paguba mare in urma inundatiei din ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cum pot recupera paguba mare in urma inundatiei din apartament ...

Cum pot recupera paguba mare in urma inundatiei din apartament din cauza coloanei de scurgere a blocului .Cind am venit din vacanta am gasit apartamentul plin de dejectii
Vidanjarea rezulta din cheltuielile pe lun dwcembrie.
Presedintele care se stie vinovat refuza sa comunice
Am copie dupa cheltuielie platite pentru luna decembrie,din care rezulta ca coloana a fost desfundata in decembrie.
Si nu sau luat alte masuri.
Comducerea recunoaste aceste lucruri
Nu pot ascund ei se scuza ca nu au stiut ca este asa grav
Eu nu pot rămâne cu scuzeke lor!
Tomuta ioan, utilizator
Atunci mergeti si platiti o consultatie unui avocat, cu documentele pe care le aveti si vedeti daca mergeti sau nu mai departe. "Mai departe" poate fi, initial, o notificare avocatiala, prin care sa li se prezinte varianta instantei, daca nu va despagubesc pe cale amiabila. Altfel, daca nu reusiti amiabil, mergeti in instanta.
Multumesc mult!
Împreună cu avocatul puteți inclusiv să-i invitați la mediere înainte de a vă adresa instanței.