avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 710 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cum pot recupera paguba mare in urma inundatiei din ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cum pot recupera paguba mare in urma inundatiei din apartament ...

Cum pot recupera paguba mare in urma inundatiei din apartament din cauza coloanei de scurgere a blocului .Cind am venit din vacanta am gasit apartamentul plin de dejectii
Cel mai recent răspuns: Alexandru Surcel , Avocat 10:04, 18 Iulie 2024
Vidanjarea rezulta din cheltuielile pe lun dwcembrie.
Presedintele care se stie vinovat refuza sa comunice
Am copie dupa cheltuielie platite pentru luna decembrie,din care rezulta ca coloana a fost desfundata in decembrie.
Si nu sau luat alte masuri.
Comducerea recunoaste aceste lucruri
Nu pot ascund ei se scuza ca nu au stiut ca este asa grav
Eu nu pot rămâne cu scuzeke lor!
Ultima modificare: Miercuri, 17 Iulie 2024
Tomuta ioan, utilizator
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Atunci mergeti si platiti o consultatie unui avocat, cu documentele pe care le aveti si vedeti daca mergeti sau nu mai departe. "Mai departe" poate fi, initial, o notificare avocatiala, prin care sa li se prezinte varianta instantei, daca nu va despagubesc pe cale amiabila. Altfel, daca nu reusiti amiabil, mergeti in instanta.
Multumesc mult!
4 din 4 utilizatori consideră
acest răspuns util
Împreună cu avocatul puteți inclusiv să-i invitați la mediere înainte de a vă adresa instanței.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inundatie apartamente nana234 nana234 am un apartament nelocuit de mai multi ani si acum cateva zile coloana de scurgere ape reziduale de la bucatarie a refulat in apartament; nefiind nimeni acolo, ... (vezi toată discuția)
Probleme in bloc mmmmela mmmmela daca locuiesc la parterul blocului,si astazi am observat ca in baie unde este ghena cu tevile pentru apa si ceasul de apa era plin de mizerii si curge apa de ... (vezi toată discuția)
Refulare la parter Veronica77 Veronica77 Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema: Acum cateva zile, s-a efectuat procedura de desfundare a coloanelor de scurgere de la bucatarie. ... (vezi toată discuția)