Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua! Soțul meu a câștigat un proces de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua! Soțul meu a câștigat un proces de judecată împotriva ...

Bună ziua! Soțul meu a câștigat un proces de judecată împotriva fostului angajator, în urma concedierii de către cel din urmă fără preaviz. Procesul a fost câștigat în anul 2021, instanța hotărând ca firma să-l reangajeze pe soț și să-i plătească retroactiv salariile din momentul concedierii până în momentul reangajării. Au trecut 3 ani de atunci și nu a primit nimic, nici măcar un telefon, scrisoare, sms, darămite banii. Nu se poate lua legătura cu nimeni de la acea firmuliță, aveau 2 salariați în 2021. S-a dispus și executarea silită a firmei, însă nu s-a întâmplat nimic. Firma pur și simplu pare că s-a evaporat. Din ce am găsit pe net, nu au intrat în insolvență, doar că toate datele financiare despre ei se opresc la anul 2021. Ultima ședință de judecată privind executarea silită a fost anul acesta. Mai are vreo șansă soțul meu să recupereze banii datorați de fostul angajator? Acea firmă a avut și alte procese deschise privind executarea silită de la companii mai mari.
La ONRC a intrebat despre starea acelei societati ?

In 2021 cand s-a dat hotararea?