Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună dimineața as dori să aflu și eu ceva legat de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună dimineața as dori să aflu și eu ceva legat de indemnizația ...

Bună dimineața as dori să aflu și eu ceva legat de indemnizația de însoțitor persoana cu handicap grav ? Pe contul meu am 2 viramente de indemnizație de însoțitor una pt copil care este virata de primărie și una a mea virata de Agenția de plăti a municipiului București. Pe cont eu am poprire dar știam că pe aceste indemnizații nu se pot pune poprire? Cei de la bancă spun ca numai pe cea de la primărie nu se pune poprire? Care este adevărul în tot acest lucru? Că nu mai înțeleg nimic!
Pe indemnizatia de insotitor platita prin primarie, nu se poate pune poprire, pe motiv ca beneficiar este copilul, si nu el este cel executat silit.
Dapix, utilizator