Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Bună ziua! Mă interesează achiziționarea unui ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Bună ziua! Mă interesează achiziționarea unui teren de construcție ...

Bună ziua!
Mă interesează achiziționarea unui teren de construcție care are PUG. În cazul acesta, ce documente ar fi necesare pt a construi o casă? Am nevoie de PUZ?
Vă mulțumesc!
Nu neapărat. Mai întâi verificați dacă în zona cu pricina puteți construi imobil cu destinație locuință. Dacă da, verificați la primărie dacă nu există cumva un PUZ care să vă includă. Întrebați primăria, ei dețin documente relevante. Cereți un Certificat de urbanism
adriandimitriu, utilizator