Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna Ziua Cum pot sa ies din asociatia de proprietri ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna Ziua Cum pot sa ies din asociatia de proprietri pentru ca ...

Buna Ziua Cum pot sa ies din asociatia de proprietri pentru ca au hotarat cheltuielile pe partile comune pe numar de apartamente nu pe cota indiviza, eu avand coia indiviza mica, Ce cheltuieli mai am? Ex salar presedimte si administrator?
Domnule,
1. Hotararea AG este ilegala. Chelt. comune se repartizeaza pe cpi, nu asa cum vor unii, Sa citeasca prev. L 196/2018.
2. Iesirea din asociatie nu va rezolva problema.
3. Incercati sa informati Primaria (Serv. as. prop.), eventual, impreuna cu alti prop. trebuie sa va adresati instantei.