Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... buna ziua. Am cumparat un teren cu locuinta ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

buna ziua. Am cumparat un teren cu locuinta construita. .Accesul ...

buna ziua. Am cumparat un teren cu locuinta construita. .Accesul la proprietate se face pe pe o stada cadastrata "cale de acces" ,acest aspect este trecut in contactul de vanzare -cumparare.Aceasta cale de acces este cooproprietatatea a două persoane. În ce conditii , proprietarii caii de acces îmi pot interzice accesul la proprietate?
Proprietarii caii de acces va pot cere o chirie anuala pentru a va permite accesul.