Forum Discuţii juridice Executare silită Salutare la cât timp,se pune poprire pe,cont la o ...
Discuție deschisă în Executare silită

Salutare la cât timp,se pune poprire pe,cont la o hotărâre ...

Salutare la cât timp,se pune poprire pe,cont la o hotărâre judecătorească? Eu am primit o,hotărâre ( am vazut-o pe,site ) nu e definitiva am drept de apel. E vb de un proces cu orange ( invest kapital ) cv cu cerere de valoare redusă. Mai pot face cv ?
Făcând apel puteți trage de timp cel puțin un an sau chiar mai mult.Termenul de apel va curge de la data la care o sa primiți hotărârea acasă.Daca suma e mare atunci ar trebui sa consultati măcar un av pt a va făceau apel cum trebuie.
Suma e undeva la 3300 lei. Contractul cu ei a fost facut in 2018 si ei m au dat in judecata in 2023. Pe firma e contractul si de aia intrebam . Ma puteti ajuta dvs ? Merge chestia cu prescrierea ?
Prescriptia trebuia invocata de la inceput la fond, prin intampinare.