avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 711 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună ziua am și eu o întrebare,cine mă poate ajuta ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună ziua am și eu o întrebare,cine mă poate ajuta ? Am condus ...

Bună ziua am și eu o întrebare,cine mă poate ajuta ?
Am condus în anul 2022 un autoturism fiind minor fără permis de conducere si alcool menționez aveam 15 ani. și am fost prins de poliție ce se întâmplă acum ?am cazierul pătat ,mai pot obține permisul auto,vă rog frumos să-mi răspundeți
Cel mai recent răspuns: Andrei.29 , utilizator 18:12, 22 Iulie 2024
Nu s-a solutionat dosarul respectiv?


Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Nu s-a solutionat dosarul respectiv?

Bună seara,astăzi mi-am scos cazierul și am intrat în școală auto dar eu luna asta am fost la judecată și acum aștept după hotărâre,credeți ca aș avea probleme la permis ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conducere fara permis in minorat- tainuire furt alex1017 alex1017 Buna ziua am si eu niste nelamuriri. cand aveam 17 ani m-a prins politia pe scuter si nu aveam permis m-au dus la sectie am dat o declaratie dupa mi-a dat ... (vezi toată discuția)
Conducere fara permis RaduDinVaslui RaduDinVaslui Salut, sunt Radu, am 18 ani si doresc si eu ajutor intr-o problema destul de serioasa. Ieri ma duceam cu tatal meu la bunici, iar dupa ce am iesit de pe ... (vezi toată discuția)
Condus cat c avand doar b gigi33 gigi33 buna ziua in urma cu 2 zile m-a prins politia conducand autoutilitara cat C eu fiind in scoala pentru C+E ,am luat proba teoretica pentru C urmeaza traseul ... (vezi toată discuția)