Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună ziua am și eu o întrebare,cine mă poate ajuta ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună ziua am și eu o întrebare,cine mă poate ajuta ? Am condus ...

Bună ziua am și eu o întrebare,cine mă poate ajuta ?
Am condus în anul 2022 un autoturism fiind minor fără permis de conducere si alcool menționez aveam 15 ani. și am fost prins de poliție ce se întâmplă acum ?am cazierul pătat ,mai pot obține permisul auto,vă rog frumos să-mi răspundeți
Nu s-a solutionat dosarul respectiv?

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Nu s-a solutionat dosarul respectiv?

Bună seara,astăzi mi-am scos cazierul și am intrat în școală auto dar eu luna asta am fost la judecată și acum aștept după hotărâre,credeți ca aș avea probleme la permis ?