avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 825 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Imposibilitate accesare refinantare
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Imposibilitate accesare refinantare

Bună ziua,

Mă aflu în situatia in care am luat credite de la mai multe ifn-uri și din păcate nu le mai pot achita. Creditele au fost de tip “pe o lună”. S a strâns deja o sumă destul de mare ce trebuie plătită și nu pot face asta, sunt raportat deja și în biroul de credit. Exista vre un mod prin care pot accesa un credit mai mare pe care să îl plătesc rate pentru a refinanța aceste datorii?
Ultima modificare: Duminică, 21 Iulie 2024
Vladdd21z, utilizator
Cel mai recent răspuns: Liliana Gradinaru , Avocat 14:58, 26 Iulie 2024


Vladdd21z a scris:

Bună ziua,

Mă aflu în situatia in care am luat credite de la mai multe ifn-uri și din păcate nu le mai pot achita. Creditele au fost de tip “pe o lună”. S a strâns deja o sumă destul de mare ce trebuie plătită și nu pot face asta, sunt raportat deja și în biroul de credit. Exista vre un mod prin care pot accesa un credit mai mare pe care să îl plătesc rate pentru a refinanța aceste datorii?


Are cineva o soluție vă rog?
Intrebati la institutii financiare asta. Eu una nu vad cum si nici neaparat de ce sa luati un alt credit. Creditele vechi vi le platiti din banii pe care ii realizati mai degraba. Dobanzile pentru credite noi, luate in conditiile pe care ni le aratati, vor putea fi mult mai mari decat penalitatile la creditele vechi.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Biroul de credite cl710521 cl710521 Buna ziua, acum 2 ani am avut probleme financiare, lucru pe care l-am comunicat bancii la care aveam un credit de nevoi personale in derulare, propunandu-le ... (vezi toată discuția)
Buna ziua . am o situație cu multe ifn uri și zile de întârziere ... frangi21 frangi21 Buna ziua . Am o situație cu multe ifn uri și zile de întârziere . Am găsit o varianta cu un CAR , girant am . Care sunt verificările lor ? Văd biroul ... (vezi toată discuția)
Rambursare credit nicoss59 nicoss59 Am achitat în avans 50% dintr-un credit de nevoi personale la sfârşitul lui septembrie. Am primit un grafic de rambursare cu rată fixă (200 RON). Am ... (vezi toată discuția)