Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Imposibilitate accesare refinantare
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Imposibilitate accesare refinantare

Bună ziua,

Mă aflu în situatia in care am luat credite de la mai multe ifn-uri și din păcate nu le mai pot achita. Creditele au fost de tip “pe o lună”. S a strâns deja o sumă destul de mare ce trebuie plătită și nu pot face asta, sunt raportat deja și în biroul de credit. Exista vre un mod prin care pot accesa un credit mai mare pe care să îl plătesc rate pentru a refinanța aceste datorii?
Vladdd21z, utilizator

Vladdd21z a scris:

Bună ziua,

Mă aflu în situatia in care am luat credite de la mai multe ifn-uri și din păcate nu le mai pot achita. Creditele au fost de tip “pe o lună”. S a strâns deja o sumă destul de mare ce trebuie plătită și nu pot face asta, sunt raportat deja și în biroul de credit. Exista vre un mod prin care pot accesa un credit mai mare pe care să îl plătesc rate pentru a refinanța aceste datorii?

Are cineva o soluție vă rog?
Intrebati la institutii financiare asta. Eu una nu vad cum si nici neaparat de ce sa luati un alt credit. Creditele vechi vi le platiti din banii pe care ii realizati mai degraba. Dobanzile pentru credite noi, luate in conditiile pe care ni le aratati, vor putea fi mult mai mari decat penalitatile la creditele vechi.