Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Suntem o soc com.aflata la parterul unui bloc de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Suntem o soc com.aflata la parterul unui bloc de locuinte si ...

Suntem o soc com.aflata la parterul unui bloc de locuinte si fortuit suntem prinsi in asociatia de locatari.Functionam dela punerea in folosinta a blocului.
Nu folosim scara blocului,avem intrare separata din strada, Nu folosim liftul ,evident.Ne facem singuri curatenia infata blocului.
Singurul serviciu facut de admin asociatiei este facturarea consumului de apa ,dupa ce transmitem indexul contorului.
Asociatia refuza sa negociem un contract de servicii intre noi adaptat conditiilor concrete existente ,desii am soliciatat aceasta in mod repetat
Ca urmare ni se factureaza servicii nesolicitate si neefectuate.
cum putem rezolva situatia neacceptabila ?
Multumim
Aveti la dispozitie prevederile art. 28 alin 3 din legea 196/2018 si, in cazul nerezeolvarii situatiei, in mod amiabil, art. 29 alin 3 din aceeasi lege, probabil ultima varianta din cele de solutionare.
[ link extern ]
latka, utilizator