Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua . Vă rog sa ma ajutati cu un raspuns daca ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua . Vă rog sa ma ajutati cu un raspuns daca este legal. ...

Buna ziua . Vă rog sa ma ajutati cu un raspuns daca este legal. Pe scurt o sa va prezint problema mea. Lucrez de 20 de ani la o instititie de stat , subordonata Consiliului Judetean Neamt.- Biblioteca Judeteana Neamt. Am fost in concediu de odihna 10 zile (1-12 iulie 2024) , la revenire la serviciu mi s-a prezentat o noua fisa a postului refacuta si un act aditional. Mentionez ca lucram la un Compartiment Evidenta si Conservarea Colectiilor. . Atunci am aflat ca s-a desfiintat compartimentul si s-a impartit in doua. Evidenta 1 si Conservare 2. Fisa era facuta pentru alt Compartiment - Sala de Lectura- Depozit General.(Conservare ). Nu am fost informata si nu mi s-a dat dreptul de a alege ?? Mentionez ca sint la gradul 1 A - Superioare. Mi s-au scos sarcini din fișa anterioara ! Este corect, legal ?? Va multumesc anticipat. .
Codul Muncii
Art. 40
(1) Angajatorul are, in principal, urmatoarele drepturi:
a) sa stabileasca organizarea si functionarea unitatii;
b) sa stabileasca atributiile corespunzatoare fiecarui salariat, in conditiile legii;
....