Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna Am si eu 2 dosare penale, la primul dosar mi-a ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna Am si eu 2 dosare penale, la primul dosar mi-a dat 2 ani ...

Buna Am si eu 2 dosare penale la primul dosar mi-a dat 2 ani cu suspendare in locul la 9 luni de inchisoare ,la cel de al 2 dosar e pe rol nam primit nimic inca ,dar daca se judeca si accel dosar oare ma poate inchide ,la primul dosar este conducerea unui autovehicol neimatriculat iar cel de al 2 dosar este ,Trafic de imigrantii ,trecere fraudulos vama statala si ,conducere autovehicol transport persoane cu drept de conducere suspendat ,imi puteti da asa in mare parte un sfat la ce sa ma astept
Bună dimineața! Sansele să primiți o sențință finală tot cu suspendare sunt extrem de mici. Cel mai probabil veți depăși limita de 3 ani și veți executa pedeapsa în penitenciar. Cautați un avocat cu experiență în penal și cautați toate posibilitățile de reducere a limitelor de pedeapsă ( denunțuri, circumstanțe atenuante legale/personale etc)