Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buling la locul de muncă, soluții?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buling la locul de muncă, soluții?

Cei care săvârșesc acte de hărțuire morală la locul de muncă răspund disciplinar, în condițiile legii și ale Regulamentului intern al angajatorului. Răspunderea disciplinară nu înlătură răspunderea contravențională sau penală pentru faptele respective.

Se va sesiza:
1. conducerea instituției
2. Consiliul Național privind Combaterea Discriminării
3. instanța de judecată

Detalii
[ link extern ]