avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 822 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua, dacă soțul ar divorța, rămâne el cu ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua, dacă soțul ar divorța, rămâne el cu copii (10 ...

Bună ziua, dacă soțul ar divorța, rămâne el cu copii (10 ani și 2 luni jumătate) dacă eu nu lucrez? Mulțumesc anticipat!
Chiar dacă nu lucrați o sa beneficiați de pensie de întreținere după divorț,puteți face dovada ca va ajuta părinți,rude prieteni ca puteti asigura copiilor un acoperiș deasupra capului etc.Daca va doriți sa creșteți copii ,va luptați pt ei atunci șansele tatălui sunt mici..
Ultima modificare: Luni, 29 Iulie 2024
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua ! dacă vreau să divorțez de soț ( avem trei copii ... Gigi5555 Gigi5555 Bună ziua ! Dacă vreau să divorțez de soț ( avem trei copii mici) vreau să știu dacă există posibilitatea ca legea să îi dea lui copiii doar pt ca ... (vezi toată discuția)
Divort Vale1788 Vale1788 Suntem casatoriti de aproape 5ani, avem un copil de 2ani jumatate. Sotul mi-a interzis sa lucrez, intrebarea mea este : ce sanse sunt ca in urma divortului, ... (vezi toată discuția)
Bună ziua!aș avea o întrebare. suntem un cuplu necăsătorit, ... kinga01 kinga01 Bună ziua!Aș avea o întrebare. Suntem un cuplu necăsătorit, avem un copilaș de 5 luni, care este pe numele tatălui, și aș dori să știu ce șanse are ... (vezi toată discuția)