avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 822 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Posibil fals in acte (AJUTOR)
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Posibil fals in acte (AJUTOR)

salutari, daca sa inchis un punc de lucru la o firma dar in revisal scrie ca tema de incetare e art55 litera b dar eu nu am semnat nici o demisie este fals in acte? Sau poate sa ma dea afara fara sa-mi spuna nimic ?
Cel mai recent răspuns: SzabolcsV , utilizator 18:23, 29 Iulie 2024
art.55 lit.b C.mun nu este demisie , ci incetarea c.i.m. cu acordul partilor.
asta inseamna ca nu trebuie sa semnez nimic si doar imi desface contractul?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract incheiat cu art55 lit b deea_andreea deea_andreea vreau sa va intreb ceva...firma la care lucrez ne-a anuntat ca se va inchide...ne-a propus un program pe urma caruia sa primi niste salarii ... (vezi toată discuția)
Demisie cu acordul partilor nesemnata de angajat!!! denissecom denissecom Buna ziua, Lamuriti-ma si pe mine , poate am facut o eroare fara sa-mi dau seama! Am incheiat incetarea contractului de munca al unui sofer cu data de ... (vezi toată discuția)
Contract de munca desfacut cu litera b pentru furt ? Sashy Sashy Unui angajat i se desface contractul de munca cu litera b* Cu toate acestea la momentul desfacerii contractului de munca, este pus sa semneze fortat un act ... (vezi toată discuția)