Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Posibil fals in acte (AJUTOR)
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Posibil fals in acte (AJUTOR)

salutari, daca sa inchis un punc de lucru la o firma dar in revisal scrie ca tema de incetare e art55 litera b dar eu nu am semnat nici o demisie este fals in acte? Sau poate sa ma dea afara fara sa-mi spuna nimic ?
art.55 lit.b C.mun nu este demisie , ci incetarea c.i.m. cu acordul partilor.
asta inseamna ca nu trebuie sa semnez nimic si doar imi desface contractul?