Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, am o intrebare legart de testament. Poate ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, am o intrebare legart de testament. Poate unul dintre ...

Buna ziua, am o intrebare legart de testament.
Poate unul dintre soti lasa mostenire prin testament bunurile, mai ales cele proprii dobandite inaintea casatoriei, doar copilului? deci sa excluda sotul supravietuitor? Multumesc.
Dacă nu încalcă rezerva soțului supraviețuitor, da